רצון

במובן הישן

כשאני מאמינה שאני היא הצרכים  שלי והרצונות שלי העולם מסתבך ומכאיב.

הרצון במובן הישן הגיע  מן השכל, ממחשבות ללא הקשבה לחיים, ממה שהחושים תופסים, מהרגלים ומחסר.

המחשבה אומרת- אני רוצה משהו כי אני חייבת שיקרה דבר מה או שיהיה לי, או כי אחרת לא יהיה לי משהו שאני מוכרחה שיהיה.

כשאני פועלת לפי הרצונות שלי בלי הקשבה לפעימת החיים, מה שמנהל אותי זה המחשבות שלי ומה שאני מאמינה שאני צריכה .האז ואני לא ערה למה שקורה סביבי- למי שנמצא סביבי, להזדמנויות חדשות.

כשאני חיה כך אני עלולה  להיתקע על רצון מסוים ולפספס את זה שאני לא באמת רוצה את זהאלא רק נעולה על רעיון. במצב זה אני לא אתן לאחרים להפריע לי. אני נשארת מקובעת, בתוך צורה שיצרתי ללא חיים בתוכה.

וכשהרוח בדרך לוחשת לי את סודות החיים אני לא שמה לב – אם משהו השתנה, אם משהו אחר נכון, אני לא נותנת לזה לפתות אותי. אם אני נקראת למשהו אחר, צריכים אותי במקום אחר….אין לכל אלה מקום.

המציאות שנוצרת מן ההבנה הזו הופכת את העולם  לאמצעי או למכשול ואפילו לסכנה. כל מה שמעייני נתונים לו זה לממש את מה שאני צריכה.

אני הופכת לצורכת ולמשתמשת. אני באמונה שאני נפרדת מן העולם,  ניצבת מול העולם, ללא היכולת לראות את הקסם של העולם. איני קשובה  למסתורין,לאפשרויות, למה שאפשר לשמוע רק כשנמצאים באמת, כשהכל רפוי ומבקש את האחד.

אני חייבת לדעת  מה הרצון שלי, אומרת המחשבה,אחרת אלך לאיבוד, וחיי יהפכו חסרי משמעות.

אם אני לא אדייק את הרצונות שלי, הדברים לא יגיעו אלי, אני לא אגשים את עצמי, אני לא אקבל בדיוק את מה שאני רוצה. אז הופכים החיים למרוץ אחר הרצון, אחר מימוש, ואני הופכת להיות עבד של המחשבות והפחדים שלי.

במובן החדש והמתחדש

רצון הוא כוח שמניע אותנו מבפנים לפעול בעולם . זהו כח של חיים. מחייה. כל הרצונות שלנו מבוססים על רצון אחד- היותי חופשי ומאושר, חוזר להוויה עצמה.

כל שאר הרצונות באים מהשכל.

הרצון נובע ממקלעת השמש, מאזור הסרעפת. בא מהכוח, המאחדות, המטבע, מאלוהים. הוא בא ממה שהיגיע זמנו. מה שהכל מכוון ומוכן ובשל שיהיה.

הרצון מתגלה מתוך הקשבה- כשאני שקטה ורפויה. כשאני נוכחת במלואי במרכז,  בבקשה כנה וחדה לראות את האמת, בחיים.

ללכת נגד הרצון הזה זו הוא הישארות בייאוש. ללכת נגד הכוח, נגד האחדות ונגד מה שמתבקש ממני מותיר אותי אומללה, מתוסכלת, ללא מימוש וחסרה.

זה ההבדל בין לשחות נגד הזרם או להינשא על פני מי הנהר הזורמים.

” הינה אני כולי שלך עשה בי כרצונך, באתי ריק אני נמלא ליבי נתון לחסדך ”

לעיון נוסף – ערכים קשורים

לנסות, התרגשות, זרימה, מאמץ, עקשנות